Oro uosto naujienos

2015 09 29

2017-ųjų vasarą Vilniaus oro uosto keleiviai persikels į kitus miestus

Vilniaus oro uostas 2017-ųjų vasarą – nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. – vykdys orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją. Numatytu laikotarpiu lėktuvai Vilniuje nesileis, o susisiekimas su Lietuva bus užtikrinamas per kitus oro vartus – dauguma oro linijų planuoja šiuo laikotarpiu skrydžius perkelti į Kauną ir Palangą. Šiuo metu skaičiuojama, kiek papildomos infrastruktūros reikės, norint sostinėje sulaukiamą keleivių srautą aptarnauti kituose miestuose.

Orlaivių kilimo ir tūpimo takas Vilniaus oro uoste bus rekonstruojamas iš pagrindų – planuojami darbai tiek išorinėje, tiek gruntinėje jo dalyje. 1958 m. įrengtas takas paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš daugiau nei 20 metų. Darbų specifika neleidžia jų vykdyti vien naktimis ir nestabdant skrydžių – kokybiškiems darbams atlikti reikės kiek daugiau nei mėnesio laiko.

„Dar kitų metų Lietuvos aviacijos sostine taps Kaunas – tikėtina, kad daugelis keleivių rinksis naudotis būtent šiais oro vartais. Tokią Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją lėmė daugelis priežasčių, kurias puikiausiai apibūdina pasakymas, kad tiesiog tam atėjo laikas. Negalime kokybiškos rekonstrukcijos atlikti tik naktimis, tokiu atveju galėtume tik palopyti taką, tačiau norisi vykdyti tvarią veiklą.“, - sako Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Rekonstrukcijai palankiausia data pasirinkta kruopščiai įvertinus įvairius faktorius – daugumai darbų reikalinga aukštesnė oro temperatūra, taip pat jiems nepalankūs krituliai. Dėl to buvo atlikta 2012-2014 m. oro sąlygų analizė, po kurios nustatyta, jog mažiausiai lietingų dienų pasitaiko būtent pasirinktu liepos-rugpjūčio laikotarpiu. Įvertinta ir tai, jog paruošiamieji darbai, kurie bus pradėti pavasarį ir skrydžių nesustabdys, gali užtrukti 3-4 mėnesius.

Lietuvos oro uostai rengdamiesi rekonstrukcijai atliko oro vežėjų apklausą – 13 iš 15 dabar sostinėje veikiančių oro linijų ketina skrydžius perkelti iš Vilniaus į kitus miestus.

„Norime pabrėžti, kad oro linijos kol kas nieko oficialiai nepasižada, tačiau jų ketinimai nuteikia optimistiškai. Aktyviai komunikuojame su aviakompanijomis, planuojame infrastruktūros pokyčius ir stengiamės, kad tiek joms, tiek keleiviams rekonstrukcijos laikotarpis būtų kaip įmanoma lengvesnis ir patogesnis“, - sakė Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Prognozuojama, kad 2017 m. liepos 14 d. - rugpjūčio 18 d. Vilniaus oro uostas turėtų sulaukti beveik 4 350 skrydžių ir kiek daugiau nei 400 tūkst. keleivių. Į kitus miestus, dabartiniais duomenimis, tikimasi perkelti 77 proc. šių skrydžių ir 90 proc. keleivių.

Norint patogiai aptarnauti tiek keleivių, planuojama Kauno oro uoste įrengti papildomą laikiną infrastruktūrą – keleivių atvykimo terminalą, išvykimo terminalą su registracijos, aviacijos saugumo patikros, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės, laipinimo vartų ir kitomis tipinėmis oro uosto zonomis. Taip pat reikės smarkiai išplėsti automobilių stovėjimo aikšteles ir įrengti laikinąsias stovėjimo vietas. 2016 m. bus atlikta esamo Kauno oro uosto orlaivių perono rekonstrukcija, kuri leis turėti pakankamą orlaivių stovėjimo aikštelių kiekį.

Palangos oro uostas daugiau keleivių galėtų priimti ir be papildomos infrastruktūros. Šiuo metu jo pralaidumas – 300 tūkst. keleivių per metus, šiemet tikimasi aptarnauti perpus tiek.

Lietuvos oro uostai rengiasi ir kitokiems scenarijams – jeigu į kitus miestus būtų perkeliama mažiau skrydžių ir keleivių, pavyzdžiui, 75 proc., 50 proc. ar 30 proc. viso numatyto keleivių srauto. Tam būtų įrengiama mažiau laikinosios infrastruktūros.

Pirmieji paruošiamieji darbai bus pradėti jau kitąmet – bus rekonstruojamos pirminės grandinės, pakeista bei įrengta daugiau nei 100 km elektros kabelių ir 168 šuliniai. Pats orlaivių kilimo ir tūpimo takas taip pat bus rekonstruojamas etapais – 2017 m. pavasarį bus tiesiami inžineriniai tinklai (elektros, nuotekų, ryšių), stiprinama laisvoji juosta.

Liepos 14 d. – rugpjūčio 18 d. bus pašalinta senoji danga ir įrengta nauja, rekonstruojama žiburių ir jų valdymo sistema, įrengtos drenažo ir lietaus surinkimo sistemos ir kt. Po rekonstrukcijos iki pat spalio vidurio dar bus vykdomi baigiamieji statybos darbai, neturėsiantys įtakos skrydžių vykdymui ir jų saugai.


Atgal į sąrašą


Puslapiai: Ankst. 1 2 3 Kitas
0
Inga S
Laba diena,
Rugpucio menesio 19d planavau kelione i Vilniu Ryanair kompanijos lektuvu. Ar si kompanija ketina skrydzius perkelti i Kauna ?
Dekoju is anksto uz atsakyma.

Vardas 0
0
Edita
Sveiki, norėčiau sužinoti ar skrydžiai į Frankfurtą Hahhną su Ryanair kompaniją vasarą (rekonstrukcijos metu) bus vykdomi iš Kauno? Ir jei taip, tai kada galima tikėtis skrydžių tvarkaraščio?
Vardas 0
0
Guest
Sveiki, rugpjucio 15 d. yra uzsakytas skrydis i Antalija, su novaturu. Skrydis is Kauno o gryzimas i Vilniu. Ar bus pervezimas is Vilniaus i Kauna?

Vardas 0
0
Guest
Sveiki, liepos 21d. vakare atskrendam iš Varnos Teaz tour kelionė ar bus transportas iki Vilniaus
Vardas 0
0
Renata
laba diena, turiu skrydi 17 birzelio, bet esuNeseniai isgirdus, kad oro uostas bus uzdarytas anksciau negu planuota? Tai noriu suzinoti, tai tiesa ar ne? Ir kaip tada bus su skrydziu?
Geros dienos
Vardas 0
0
Guest
Sveiki. Liepos menesio pirma savaite noriu praleisti Lietuvoje. Skrydis butu is Briuselio ir atgal. Bandziau nusipirkti bilieta, bet man neleidzia pasirinkti jokios datos liepos menesiui. Noreciau, zinoti, ar tai sistemos trikdziai, ar skrydziai i Briuseli visai nebus vykdomi? Laksiu atsakymo. Aciu.
Vardas 0
0
Inga
laba diena ,musu skrydis is Belfasto i Vilniu,su wizzair Birzelio 9 diena ,lektuvas nusileidzia 2.55 val nakties ,bet girdejau kalbas kad Vilniaus oro uostas nepriimines skrydzius nuo 2 val iki 5 val nakties ir bus nukreipemi i kitus miestus ,tai kaip suzinuoti i kuri miesta nukreips musu skrydi ,kaip reikia susizinuoti kad suplanuoti keliuone is oro uosto parvykti i namus ? aciu uz atsakyma
Vardas 0
0
Guest
Laba diena, mano skrydis yra rugpjūčio 22 d. Vilnius - Amsterdamas - Santjagas (Čilė), bilietai pirkti Čilėje Air France kompanijoje. Iš Vilniaus oro uosto buvo numatytas airBaltic kompanijos lėktuvu į Amsterdamą, išvykimas iš Vilniaus oro uosto rugpjūčio 22 d. į Amsterdamą. Tą pačią dieną iš Amsterdamo oro uosto su KLM kompanijos lėktuvu skrydis į Santjagą (Čilė). Kadangi mano skrydis yra su persėdimais, todėl Lietuvoje negalima keisti skrydžio pakilimo laiko, priešingu atveju aš nespėsiu į lėktuvą Amsterdame. Ar nenutiks taip, kad numatytas Vilniaus oro uosto atidarymas rugpjūčio 18 d. bus atidėtas ir mano skrydis pakibs ore. Kur kreiptis, nes man tai labai svarbu. Dėkoju už atsakymą.
Vardas 0
0
Juozas
Turiu bilietą iš Stokholmo į Vilnių liepos mėn. 14d. Norwegian air.Kur nusileis liektuvas liepos14 d.
Vardas 0
0
Gina Acampora
Sveiki visi, mano vardas yra Gina Acampora, šiandien aš kalbėjau kaip laimingiausias žmogus visame laukiniame pasaulyje, ir aš pasakiau savimi, kad bet kuris skolintojas, kuris išgelbės mano šeimą nuo prastos situacijos, pasakysiu vardą visam laukiniam pasauliui ir Aš taip džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad mano šeima grįžta gerai, nes turėjau paskolą 100 000 JAV dolerių, kad galėčiau pradėti visą gyvenimą dėl savo profesijos, nes aš esu viena mama, su 4 vaikais ir visame pasaulyje atrodė Kaip jis buvo pakabintas ant manęs, kol aš susitiko su Juo siunčiama paskolos kompanija, kuri pakeitė mano gyvenimą ir mano šeimos, Dievo baiminanti firma, Nora Mildred, ji buvo gelbėtojas Dievas išsiųstas išgelbėti savo šeimą ir iš pradžių maniau, kad tai nebuvo Bus galima, kol aš gavau paskolą 100 000 JAV dolerių, ir aš patarčiau bet kuriam asmeniui, kuris iš tikrųjų turi paskolą, kreiptis į poną Nora Mildred elektroniniu paštu. noramildred.loan@hotmail.com, nes jis yra labiausiai suprantamas ir nuoširdus paskolų paslaugos

Vardas 0
Puslapiai: Ankst. 1 2 3 Kitas
Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)