Oro uosto naujienos

2015 09 29

2017-ųjų vasarą Vilniaus oro uosto keleiviai persikels į kitus miestus

Vilniaus oro uostas 2017-ųjų vasarą – nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. – vykdys orlaivių kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją. Numatytu laikotarpiu lėktuvai Vilniuje nesileis, o susisiekimas su Lietuva bus užtikrinamas per kitus oro vartus – dauguma oro linijų planuoja šiuo laikotarpiu skrydžius perkelti į Kauną ir Palangą. Šiuo metu skaičiuojama, kiek papildomos infrastruktūros reikės, norint sostinėje sulaukiamą keleivių srautą aptarnauti kituose miestuose.

Orlaivių kilimo ir tūpimo takas Vilniaus oro uoste bus rekonstruojamas iš pagrindų – planuojami darbai tiek išorinėje, tiek gruntinėje jo dalyje. 1958 m. įrengtas takas paskutinį kartą buvo rekonstruotas prieš daugiau nei 20 metų. Darbų specifika neleidžia jų vykdyti vien naktimis ir nestabdant skrydžių – kokybiškiems darbams atlikti reikės kiek daugiau nei mėnesio laiko.

„Dar kitų metų Lietuvos aviacijos sostine taps Kaunas – tikėtina, kad daugelis keleivių rinksis naudotis būtent šiais oro vartais. Tokią Vilniaus oro uosto tako rekonstrukciją lėmė daugelis priežasčių, kurias puikiausiai apibūdina pasakymas, kad tiesiog tam atėjo laikas. Negalime kokybiškos rekonstrukcijos atlikti tik naktimis, tokiu atveju galėtume tik palopyti taką, tačiau norisi vykdyti tvarią veiklą.“, - sako Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Rekonstrukcijai palankiausia data pasirinkta kruopščiai įvertinus įvairius faktorius – daugumai darbų reikalinga aukštesnė oro temperatūra, taip pat jiems nepalankūs krituliai. Dėl to buvo atlikta 2012-2014 m. oro sąlygų analizė, po kurios nustatyta, jog mažiausiai lietingų dienų pasitaiko būtent pasirinktu liepos-rugpjūčio laikotarpiu. Įvertinta ir tai, jog paruošiamieji darbai, kurie bus pradėti pavasarį ir skrydžių nesustabdys, gali užtrukti 3-4 mėnesius.

Lietuvos oro uostai rengdamiesi rekonstrukcijai atliko oro vežėjų apklausą – 13 iš 15 dabar sostinėje veikiančių oro linijų ketina skrydžius perkelti iš Vilniaus į kitus miestus.

„Norime pabrėžti, kad oro linijos kol kas nieko oficialiai nepasižada, tačiau jų ketinimai nuteikia optimistiškai. Aktyviai komunikuojame su aviakompanijomis, planuojame infrastruktūros pokyčius ir stengiamės, kad tiek joms, tiek keleiviams rekonstrukcijos laikotarpis būtų kaip įmanoma lengvesnis ir patogesnis“, - sakė Vilniaus oro uosto direktorius Artūras Stankevičius.

Prognozuojama, kad 2017 m. liepos 14 d. - rugpjūčio 18 d. Vilniaus oro uostas turėtų sulaukti beveik 4 350 skrydžių ir kiek daugiau nei 400 tūkst. keleivių. Į kitus miestus, dabartiniais duomenimis, tikimasi perkelti 77 proc. šių skrydžių ir 90 proc. keleivių.

Norint patogiai aptarnauti tiek keleivių, planuojama Kauno oro uoste įrengti papildomą laikiną infrastruktūrą – keleivių atvykimo terminalą, išvykimo terminalą su registracijos, aviacijos saugumo patikros, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės, laipinimo vartų ir kitomis tipinėmis oro uosto zonomis. Taip pat reikės smarkiai išplėsti automobilių stovėjimo aikšteles ir įrengti laikinąsias stovėjimo vietas. 2016 m. bus atlikta esamo Kauno oro uosto orlaivių perono rekonstrukcija, kuri leis turėti pakankamą orlaivių stovėjimo aikštelių kiekį.

Palangos oro uostas daugiau keleivių galėtų priimti ir be papildomos infrastruktūros. Šiuo metu jo pralaidumas – 300 tūkst. keleivių per metus, šiemet tikimasi aptarnauti perpus tiek.

Lietuvos oro uostai rengiasi ir kitokiems scenarijams – jeigu į kitus miestus būtų perkeliama mažiau skrydžių ir keleivių, pavyzdžiui, 75 proc., 50 proc. ar 30 proc. viso numatyto keleivių srauto. Tam būtų įrengiama mažiau laikinosios infrastruktūros.

Pirmieji paruošiamieji darbai bus pradėti jau kitąmet – bus rekonstruojamos pirminės grandinės, pakeista bei įrengta daugiau nei 100 km elektros kabelių ir 168 šuliniai. Pats orlaivių kilimo ir tūpimo takas taip pat bus rekonstruojamas etapais – 2017 m. pavasarį bus tiesiami inžineriniai tinklai (elektros, nuotekų, ryšių), stiprinama laisvoji juosta.

Liepos 14 d. – rugpjūčio 18 d. bus pašalinta senoji danga ir įrengta nauja, rekonstruojama žiburių ir jų valdymo sistema, įrengtos drenažo ir lietaus surinkimo sistemos ir kt. Po rekonstrukcijos iki pat spalio vidurio dar bus vykdomi baigiamieji statybos darbai, neturėsiantys įtakos skrydžių vykdymui ir jų saugai.


Atgal į sąrašą


Puslapiai: Ankst. 1 2 3
0
Leiba
SSVEIKI. Jus rasote kad remonto darbai Vilniaus aero uoste bus baigti 18 rugpjucio. AR Tai galutine data o Gali but I pasiketimu?
Vardas 0
0
Guest
Taip operatyviai dirba vilniaus orouosto info kad nesugebejo atsakyt nei i viena klausima, smagu kad susilauke ir komentaru is Somalio aferistu! Operatyvumas tokiam paciam lygmenyje kaip Afrikoj. Jus nuostabus ir patys say faini Taip ir toliau mielieji ;)
Vardas 0
0
Povilas
Norejau pasiklaust koks proto gumbas galejo su mastyti uždaryti oro uosta vasara kai dauk Lietuvaiciu nori atskristi i tebiskele ir isleisti ten pinigeliu? Kodėl negalima buvo to padaryti rudenį ar pavasary?
Vardas 0
0
Guest
Debilu klausimai. Viskas parasyta straipsnyje. Del to jums niekas ir neatsako )Aciu kad tobulinat vln oro uosta !
Vardas 0
0
Aleksandr
Sveiki rugpjucio 18 uzsakytas skridis i Ispanija is Vilniaus noreciau suzinoti ar jis bus is Vilniaus ar is Kauno?
Vardas 0
0
EDITA
Sveiki, norejau pasiteirauti dėl skrydžio rugpjūčio 21 d. Ar Vilniaus orouostas bus atidarytas ar skrydis bus perkeltas i kauna? Skrydžio bendrovė rašo kad skrydis bus i Vilniaus orouosta? Ar bus spėta ji atidaryti?

Vardas 0
0
Livijus
Mano skrydis LOT airlines from Vilnius to TALLINN.SHOULD I GO TO KAUNAS AIRPORT OR TO VILNIUS?
Vardas 0
0
Vick mara
(VICK MARA LOAN COMPANY)
(vickmara3@gmail.com)
Привіт, пані Вік Мара, кредитор, який надає кредит, законний і надійний кредит на позикив умовах чіткої та зрозумілої ставки на рівні 2%. відUSD 12 000 до 8 000 000, євро і фунти тільки. Я даю бізнес-позикиОсобисті позики, студентські кредити, автокредити та кредити для оплати рахунків. якщо випотрібна Loana2 вам потрібно зробити, щоб ви зв'язалися з мене безпосередньоВ: (vickmara3@gmail.com)Бог благословляє тебе.З повагою,Місіс Вік МараЕлектронна пошта: (vickmara3@gmail.com)
Примітка. Усі відповіді повинні надсилатися на адресу: (vickmara3@gmail.com).
Vardas 0
Puslapiai: Ankst. 1 2 3
Pranešimo tekstas*
Boto apsauga nuo nepageidaujamo pašto (CAPTCHA)