Leisti

Žemiau rasite informaciją apie šiuo metu iš/į Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus vykstančius ir planuojamus skrydžius. Stengiamės informaciją nuolat atnaujinti, tačiau situacijai nuolat kintant prašome prieš apsisprendžiant dėl kelionės dar kartą patikrinti šalies, į kurią vykstate, reikalavimus skelbiamus šalies institucijų puslapiuose. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kiekvieną penktadienį atnaujina koronaviruso infekcijos (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą, kurį galite rasti SAM svetainėje čia


Nuo spalio 26 d. Lietuvoje įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas, remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC)  skelbiama informacija (ECDC žemėlapis). 

 • Atvykstantiesiems iš žaliosios, geltonosios ir raudonosios zonos ribojimai netaikomi. 
 • Nuo lapkričio 9 d. Lietuvai patekus į raudonąją zoną, nuo šiol paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios šalys. Atvykus iš pilkosios zonos šalių būtina 10 d. saviizoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą, arba atlikti testą atvykus į Lietuvą (plačiau apie sprendimą čia).

Saviizoliacijai taikomos išimtys, jos plačiai aprašomos čia (1 punktas). Nepatenkantys į numatytas išimtys, tačiau nenorintys saviizoliuotis turi turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose. Turėjusiais sąlytį nelaikomi keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

Užsieniečiai atvykę į Lietuvą ir nenorintys saviizoliuotis, privalo per 24 val. nuo atvykimo kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar laboratorinius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti tyrimo atlikimui. Užsienyje atliktas testas ir atsivežtas jo rezultatas nebegalioja norint nesilaikyti saviizoliacijos (plačiau LVR įstatyme nr. V-1680).

Asmenims, gavus neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į LR rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, dirbantiems asmenims – rekomenduojama tik nuvykti į darbą ir namus (plačiau įsakyme).

Visiems atvykstantiems į Lietuvą būtina užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro formą čia. Formos užpildymą patvirtinantį el. paštu gautą QR kodą reikės pateikti prieš laipinimą į orlaivį užsienio oro uoste.

Daugiau informacijos planuojantys keliones gali rasti LR Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje ir Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.


Šiuo metu oro uoste taikomos papildomos saugumo priemonės, su jomis galite susipažinti čia.

Paskutinis informacijos atnaujinimas: 2020-11-24 16:15

Kryptys iš/į Vilniaus oro uostą:
Kryptys iš/į Kauno oro uostą:
Kryptys iš/į Palangos oro uostą:

Airija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Dublinas (DUB) - Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau visi vykstantys į Airiją privalo užpildyti Visuomenės sveikatos keleivių registracijos formą (Public Health Passenger Locator Form), kurioje prašoma nurodyti kontaktinius duomenis ir adresą, kuriame planuojate apsistoti. 

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykus iš Lietuvos privaloma saviizoliuotis 14 dienų. Nuo lapkričio 29 d. Airija planuoja leisti sutrumpinti saviizoliaciją, jeigu atvykus ne anksčiau kaip po 5 dienų bus atliekamas PCR testas ir gaunamas neigiamas jo rezultatas. Iki rezultato gavimo saviizoliacija išlieka privaloma.

Naudingos nuorodos: URM informacija; apie atvykimą į šalįšalies informacija.


Austrija

Kryptis ir skrydžius planuojanti vykdyti oro bendrovė:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Viena (VIE) - Ryanair (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne, nuo lapkričio 9 d. testo nereikia.  

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija.


Baltarusija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Baltarusijos skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne (vykstant per oro uostus). Tačiau iš paveiktų šalių į Baltarusiją atvykstantys asmenys pasienio kontrolės punkte turi užpildyti nustatytos formos Atvykstančiojo anketą. Taip pat rekomenduojama turėti neigiamą koronaviruso PCR tyrimo rezultatą, gautą ne anksčiau kaip 48 val. iki sienos kirtimo. Medicininio dokumento originalas turi būti išduotas rusų, baltarusių arba anglų kalba, kuriame nurodyta tiriamojo vardas, pavardė ir atlikto tyrimo rezultatas (taikomos išimtys).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Nuo spalio 21 d. Lietuva įtraukta į Baltarusijoje skelbiamą koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, todėl į šalį iš Lietuvos atvykusiems taikomas reikalavimas 10 dienų izoliuotis.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija.


Danija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės: 

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Bilundas (BLL)Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Kopenhaga (CPH) - SAS 
 • Iš/į Palangos oro uostą:
  • Kopenhaga (CPH) - SAS 

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Taip, nuo spalio 17 d. iš Lietuvos į Daniją galima atvykti tik turint svarią priežastį – dėl darbo, studijų, šeimyninių ar teisinių aplinkybių, taip pat reikia turėti, ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į šalį, atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalių sąrašas, iš kurių galima atvykti laisvaišalies informacijaDanijos užsienio reikalų ministerijos informacija.


Ispanija

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Barcelona (BCN) -  Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Alikantė (ALC) Ryanair (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne. Tačiau visi vykstantys į Ispaniją privalo užsiregistruoti internetu šioje formoje ir turėti užpildytą formą su savimi atspausdintą ar telefone. Nuo lapkričio 23 d. atvykstantys iš šalių, ECDC žemėlapyje pažymėtų raudonai arba pilkai, turės pateikti neigiamo PCR testo rezultatą, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo.  

Vykstantys į Kanarų salas ir norintys ten apsistoti turi su savimi turėti neigiamą PRC ar antigenų testo rezultatą, gautą ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į salas.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; registracijos forma atvykstantiemsšalies informacija (ispanų k.); informacija turistams.


Italija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Milanas (MXP) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Milanas (BGY)Ryanair (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau prieš atvykstant reikia užpildyti atvykimo deklaraciją (failas spausdinimui anglų kalba čia) ir turėti ją su savimi visos kelionės metu.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis?  Ne. Tačiau Italijos regionai turi teisę įvesti papildomus apribojimus. Informacija apie juos skelbiama regionų administracijų interneto svetainėse. Prieš keliaujant į Italiją, rekomenduojama patikrinti konkrečių regionų valdžios skelbiamą informaciją. Papildomos informacijos taip pat galima klausti specialiaisiais regionų telefonų numeriais, kuriuos rasite čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus; interaktyvi forma, kurioje galima pasitikrinti kokie reikalavimai jums gali būti taikomi atvykstant - čia.


Izraelis

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Tel Avivas (TLV) - Wizz Air (nuo sausio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Izraelio skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Taip, šiuo metu į šalį gali atvykti asmenys turintys tam priežastį, turintys draudimą nuo COVID-19 ir gavę oficialų Izraelio institucijų leidimą (šeimos reikalai, savo srities profesionalai ir kt.), plačiau apie tai kas gali atvykti į Izraelį čia. Norintys atvykti turi užpildyti prašymo atvykti formą ir vykti tik gavus leidimą.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis?  Atvykę piliečiai privalo saviizoliuotis 14 d. ir užpildyti saviizoliacijos formą (plačiau čia).

Naudingos nuorodos: URM informacija; informacija apie tai kas gali atvykti į šalį; prašymo leisti atvykti forma; izoliacijos forma atvykstantiems; informacija apie atvykimą į šalį.


Jungtinė Karalystė

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Nauja kryptis! Birmingamas (BHX) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Nauja kryptis! Liverpulis (LPL) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Nauja kryptis! Lidsas (LBA)Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (LCY) - LOT 
  • Belfastas (BFS)Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Donkasteris (DSA) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Liverpulis (LPL)Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (LGW)airBaltic (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (LTN) Ryanair ir Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (STN) - Ryanair 
  • Londonas (SEN)Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Bristolis (BRS) Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
  • Edinburgas (EDI)Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (LTN) RyanairWizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (STN) - Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Palangos oro uostą:
  • Londonas (STN) - Ryanair (nuo gruodžio mėn.)
  • Londonas (LTN) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, išskyrus grįžtant iš Šiaurės Airijos, o nuo lapkričio 23 d. ir Škotijos bei Velso, tuomet privaloma 10 d. saviizoliacija arba testas. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne, nuo lapkričio 9 d. testo nereikia, išskyrus grįžtant iš Šiaurės Airijos, o nuo lapkričio 23 d. ir Škotijos bei Velso.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau visi atvykusieji į Jungtinę Karalystę privalo pateikti informaciją apie savo gyvenamąją vietą. Formą reikia užpildyti ne anksčiau kaip 48 val. iki kelionės ir turėti užpildytą telefone ar spausdintą kertant sieną (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Nuo lapkričio 1 d. Lietuvos piliečiams atvykusiems į Jungtinę Karalystę reikia saviizoliuotis 14 d. (plačiau čia). Nuo lapkričio 5 d. Anglijoje 4-ioms savaitėms (iki gruodžio 2 d.) įsigalioja karantinas, plačiau apie jo metu galiojančius reikalavimus skaitykite čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; informacija apie dėl atvykimo į JK


Kipras

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Larnaka (LCA) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Pafosas (PFO) Ryanair (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne, nuo lapkričio 9 d. testo nereikia.  

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau asmenys, vykstantys į Kiprą, prieš skrydį privalo užpildyti ir pateikti anketą „Cyprus Flight Pass“. Išsamią informaciją dėl anketos pildymo ir ją užpildyti galima čia.

Nuo spalio 9 d. visi vykstantys į Kiprą (suaugę ir vaikai nuo 12 metų) privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID–19 PCR tyrimą ir turėti sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą (Kipro sprendimas čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija dėl skrydžių; atvykimo anketa.


Latvija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė: 

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
 • Iš/į Palangos oro uostą:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau visiems asmenims, kertantiems Latvijos Respublikos sieną privaloma užpildyti elektroninę formą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą privaloma užpildyti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo. Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai. Anketą rasite čia: https://covidpass.lv/en/

Asmenys, atvykstantys į Latviją sveikatos priežiūros (terapija ir diagnostika) paslaugoms gauti bei sportininkams atvykstantys į tarptautines varžybas, privalo turėti ne anksčiau nei prieš 3 dienas iki atvykimo atliktą koronaviruso testą bei gautą neigiamą atsakymą (plačiau čia). 

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, Lietuvos piliečiams atvykstantiems į Latviją reikia 10 d. izoliuotis (taikomos išimtys keliaujant darbo reikalais, vykstant tranzitu ir kitos, plačiau čia).

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; elektroninė forma atvykstant.


Lenkija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

 • Iš/į Vilniaus oro uosto:
  • Varšuva (WAW) - LOT

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne, nuo lapkričio 9 d. testo nereikia.  

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, galima keliauti turizmo tikslais.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija.


Nyderlandai

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės: 

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Amsterdamas (AMS) - airBaltic 
  • Eindhovenas (EIN) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Eindhovenas (EIN) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, Europos sąjungos ir Šengeno erdvės šalių piliečiai gali atvykti į Nyderlandus turizmo tikslais. Skrydžio metu taip pat reikės užpildyti sveikatos klausimyną, kurį pateiks oro linijos. Užpildytą formą turėkite su savimi, nes gali reikėti parodyti atvykus į šalį (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykstantiems iš Lietuvos taikoma privaloma 10 dienų saviizoliacija. 

Naudingos nuorodos: URM informacija; informacija atvykstantiems į šalį; informacija turistams; šalių sąrašas, iš kur atvykus reikia karantinuotis.


Norvegija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Nauja kryptis! Trondheimas (TRD)Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Oslas (OSL) - RyanairairBaltic (nuo gruodžio mėn.)
  • Oslas (Sandefjordo Torpo oro uostas, TRFWizz Air (nuo gruodžio mėn.)
 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Bergenas (BGO) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Olesiundas (AES) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Stavangeris (SVG) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, grįžusiems iš Norvegijos saviizoliacija nebeprivaloma.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą?  Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, galima atvykti turizmo tikslais.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, atvykus iš Lietuvos reikia saviizoliuotis 10 d. (šalių sąrašas nuolat atnaujinamas čia). Taip pat nuo lapkričio 9 d. vykstantys iš Lietuvos privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Norvegiją atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą. Nepateikus neigiamo testo rezultato asmuo gali būti neįleistas į šalį. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo 10 dienų saviizoliacijos. Išimtis taikoma Norvegijos piliečiams, asmenims, turintiems nuolatinę gyvenamąją vietą Norvegijoje ir keliaujantiems tranzitu.

Visi atvykstantys turi pateikti savo nuolatinės gyvenamosios vietos adresą arba darbdavys/užsakovas turi užtikrinti, kad atvykęs asmuo turi vietą kur gali apsistoti.

Asmenys, įskaitant turistus ir lankytojus, kurie neturi nuolatinės gyvenamosios vietos arba darbdavio/užsakovo Norvegijoje, karantino laikotarpiu turi apsistoti atsakingų institucijų paskirtose saviizoliacijos vietose ir tuo metu atlikti koronaviruso testą. Tai bus taikoma ir asmenims, kurie atvyksta aplankyti giminaičių Norvegijoje.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; Norvegijos nacionalinio sveikatos instituto informacija apie tarptautines keliones; Norvegijos turizmo informacija.


Prancūzija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Paryžius (CDG) - airBaltic
  • Paryžius (BVA) Wizz Air (nuo sausio mėn.)
  • Nica (NCE) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, nuo lapkričio 9 d. grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne, nuo lapkričio 9 d. testo nereikia.  

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, jeigu atvykimo į šalį metu neturėsite neigiamo COVID-19 testo rezultato, atlikto ne anksčiau kaip 72 val. iki avykimo, ir jeigu jūsų testas atliktas atvykus oro uoste bus teigiamas, tuomet jūsų gali būti paprašyta saviizoliuotis. Nuo spalio 30 d. iki gruodžio 1 d. Prancūzijoje skelbiamas karantinas, plačiau apie jo metu taikomus ribojimus skaitykite čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos informacija.


Suomija

Kryptys ir skrydžius planuojančios vykdyti oro bendrovės:

 • Iš/į Kauno oro uostą:
  • Turku (TKU) - Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Taip. Į Suomiją gali atvykti tik užsieniečiai, kurie joje teisėtai gyvena, dirba, studijuoja arba keliauja šeimyniniais reikalais. Pasienio patikros punkte Suomijos pareigūnai prašys pateikti kelionės tikslą įrodančius dokumentus (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, rekomenduojama atvykus saviizoliuotis 10 d. Saviizoliaciją galima sutrumpinti, jei atvykstantis asmuo turi ne senesnį nei prieš 72 val. iki atvykimo į Suomiją darytą koronaviruso testo sertifikatą su neigiamu rezultatu, ir atvykus, ne anksčiau kaip po 72 val., pasidaro antrąjį koronaviruso testą, kurio rezultatas yra neigiamas (plačiau čia).

Naudingos nuorodos: URM informacija; Suomijos pasienio tarnybos informacija; Suomijos turizmo informacija; Saugių šalių sąrašas, iš kur atvykstant į Suomiją nereikia izoliuotis - čia.


Švedija

Kryptis ir skrydžius planuojanti vykdyti oro bendrovė:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Nauja kryptis! Stokholmo Skavsta (NYO) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, nuo lapkričio 9 d. grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, ES, Europos ekonominės erdvės, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano šalių piliečiai į Švediją gali atvykti ir turizmo tikslais.

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne.

Naudingos nuorodos: URM informacija; informacija dėl kelionių į Švediją; šalies informacija.


Turkija

Kryptis ir skrydžius vykdanti oro bendrovė:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Turkijos skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, galima keliauti turizmo tikslais. 

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Ne. Tačiau visiems atvykusiems keleiviams, taip pat ir vykstantiems tranzitu, atliekamas sveikatos patikrinimas dėl koronaviruso simptomų nustatymo. Nustačius simptomus, keleiviui bus atliekamas nemokamas PCR testas. Jei testas bus teigiamas, keleivis bus nukreipiamas į gydymo įstaigą pagal Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas taisykles ir procedūras.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies turizmo informacija.


Ukraina

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės:

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Taip, grįžusiems iš Ukrainos skiriama 10 d. saviizoliacija arba nenorint saviizoliuotis prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą. Arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia, ir iki kol bus gautas neigiamas testo rezultatas, izoliuotis namuose (plačiau apie sprendimą čia).

Asmenims, gavus neigiamą tyrimo atsakymą, izoliavimas nebetaikomas, tačiau 10 dienų nuo grįžimo į Lietuvą rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, nerekomenduojama lankytis žmonių susibūrimo vietose, vykti tik į darbą ir namus.

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Nebūtina, tačiau norint nebūti saviizoliacijoje reikia turėti ne seniau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo į Lietuvą atlikto COVID-19 testo neigiamą rezultatą arba atvykus į Lietuvą atlikti testą čia.

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne. Tačiau į Ukrainą atvykstantiems užsieniečiams privaloma turėti sveikatos draudimo polisą (pažymėjimą, sertifikatą). Sveikatos draudimas turi dengti COVID-19 gydymosi ir izoliacijos išlaidas, taip pat turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį. Šis reikalavimas netaikomas tik užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, nuolat gyvenantiems Ukrainoje, asmenims, pripažintiems pabėgėliais, ir asmenims, kuriems reikalinga papildoma apsauga (plačiau URM puslapyje).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Taip, šiuo metu (lapkričio 23 d.) Lietuva priskiriama prie "raudonųjų šalių", iš kurių atvykus reikia saviizoliuotis 14 d. Saviizoliaciją galima sutrumpinti atlikus PCR testą per 24 val. nuo atvykimo į šalį (plačiau čia).

Naudingos nuorodos: URM informacijaUkrainos sveikatos apsaugos ministerijos informacija; šalies informacija anglų kalba; turizmo informacija.


Vokietija

Kryptys ir skrydžius vykdančios oro bendrovės: 

 • Iš/į Vilniaus oro uostą:
  • Nauja kryptis! Hamburgas (HAM)Wizz Air (nuo sausio mėn.)
  • Miunchenas (MUC) - airBaltic (nuo gruodžio mėn.)
  • Berlynas (BER)airBaltic 
  • Dortmundas (DTM) Wizz Air (nuo gruodžio mėn.)
  • Frankfurtas (FRA)Lufthansa

Ar grįžus į Lietuvą reikia saviizoliuotis? Ne, nuo lapkričio 9 d. grįžus į Lietuvą saviizoliuotis nereikia. 

Ar grįžtant/grįžus į Lietuvą reikia pasidaryti COVID-19 testą? Ne, nuo lapkričio 9 d. testo nereikia.  

Ar vykti į šalį reikia priežasties? Ne, tačiau vykstant į šalį reikia užsiregistruoti formoje www.einreiseanmeldung.de ir atvykimo į šalį metu pateikti patvirtinimą apie registraciją. Taip pat nuo lapkričio 2 d. viešbučiai ir apgyvendinimo vietos nebegali suteikti nakvynės turizmo tikslais (plačiau čia).

Ar atvykus į šalį reikia saviizoliuotis? Atvykus į Vokietiją privaloma 14 d. saviizoliuotis, nebent atvykus galite pateikti ne senesnį nei 48 val. COVID-19 testo neigiamą atsakymą arba pasidarysite testą atvykę ir gausite neigiamą atsakymą. 

Saviizoliacija gali būti taikoma atvykstantiems iš šalių, kur per paskutines septynias dienas koronaviruso atvejų skaičius viršijo 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Šių valstybių sąrašas skelbiamas Roberto Kocho instituto interneto svetainėje čia (vokiečių k.).

Su COVID-19 susijusios prevencinės priemonės gali skirtis tarp Vokietijos federalinių žemių, todėl vykstantiems į Vokietiją rekomenduojama stebėti konkrečios federalinės žemės atsakingų tarnybų sprendimus čia.

Nuo lapkričio 2 d. iki lapkričio pabaigos Vokietijoje įvedamas dalinės izoliacijos režimas, plačiau apie jo metu taikomas priemones skaitykite čia.

Naudingos nuorodos: URM informacija; šalies informacija; informacija keliaujantiems į Vokietiją; informacija dėl testavimo atvykus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020 11 24 d. 16:18
Atgal